Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Zabiegi - Filia ul. Traktorowa w Łodzi

Masaż leczniczy

Masaż leczniczy jest to masaż oparty na technikach masażu klasycznego. Ma na celu leczenie pewnych zaburzeń organizmu poprzez zabiegi manualne, to znaczy, mechaniczne oddziaływanie na mięśnie i tkanki położone bezpośrednio pod skóra na części ciała i organy położone głębiej. Oddziaływanie to, polega głównie na wykonywaniu określonych ruchów, chwytów i technik. Masaż leczniczy likwiduje przykurcze i bóle mięśniowe, a także leczy rwę kulszową i barkową. Ponadto, metodą tą leczy się między innymi stany chorobowe przebiegające w sposób przewlekły, takie jak: bóle kręgosłupa i pleców, napięcie mięśni, dyskopatię.

Masaż relaksacyjny

Jest to doskonały masaż dla osób żyjących w ciągłym stresie. Prawidłowo wykonany masaż pobudza skórę. zmniejsza napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, a nawet pomaga w walce z bezsennością. Celem masażu jest najpierw zmniejszenie, a potem całkowite zniesienie napięcia mięśniowego, nerwowego i psychicznego, i tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia i odprężenia. Spokojny i rytmicznie wykonany masaż niweluje stres oraz związane z nim dolegliwości takie jak: bóle głowy, bóle pleców, zaburzenie koncentracji, depresja, ogólne przemęczenia organizmu.

Masaż głowy

Jest to niezwykle przyjemny i skuteczny zabieg. Relaksuje i doskonale odpręża całe ciało. Profesjonalnie wykonany masaż sprawia, że skóra głowy staje się lepiej ukrwiona, a gruczoły łojowe zostają oczyszczone. Masaż ten wykonuje się koniuszkami palców, na całej powierzchni głowy, poprzez wykonywanie okrężnych ruchów palcami. Masaż głowy wspomaga leczenie migren i bólów głowy, leczy bezsenność i nadpobudliwość, nawilża mieszki włosowe, zapobiega wypadaniu włosów. Regularne stosowanie relaksuje ciało i umysł. Masaż głowy zwiększa skuteczność preparatów do pielęgnacji włosów i skóry głowy.

Masaż twarzy

Jest jedynym z najbardziej precyzyjnych masaży. Wykonuje się go zarówno w celach leczniczo-relaksacyjnych, jak i czyszcząco-pielęgnacyjnych. Potrafi przynieść ulgę spiętemu ciału i dać chwilę wytchnienia umysłowi. Regularny masaż twarzy sprawia, że skóra staje się jędrniejsza, gładsza i pełna życia. Masaż ten pomaga także pozbyć się z organizmu toksyn, przywrócić równowagę wodną skóry i uwolnić mięśnie twarzy od napięcia. Masaż twarzy ma korzystne działanie między innymi w: alergii, astmie, bezsenności, migrenach, nadpobudliwości, napięciach emocjonalnych, chorobie Parkinsona, paraliżu, w depresji, leczeniu nerwowości, stanów niepokoju, stwardnienia rozsianego, upośledzenia umysłowego oraz w zaburzeniach krążenia.

Terapia manualna

Terapia manualna potocznie nazywana nastawianiem zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zespołów bólowych kręgosłupa, oraz stawów obwodowych kończyn z wykorzystaniem zabiegów manualnych takich jak mobilizacje i manipulacje. Sam zabieg jest bezbolesny, a dzięki odpowiednim pozycjom ułożeniowym pacjenta osiąga się zamierzony efekt leczniczy. Zamiany funkcjonalne w układzie ruchu, stanowiące przyczynę zespołu bólowego, ustępują po jednym lub kilku zabiegach manualnych, Zabiegi przyczyniają się do skrócenia czasu leczenia, z jednoczesnym zwiększeniem sprawności ruchowej, przy ograniczeniu leczenia farmakologicznego. Aby przygotować pacjenta do zabiegu, a potem utrwalić efekt terapii manualnej, stosuje się masaże lecznicze, oraz ćwiczenia rozluźniające lub wzmacniające konkretne partie mięśni całego ciała.

Masaż gorącymi kamieniami

Jest to masaż relaksacyjny i regenerujący całe ciało. Wykorzystuje się w nim zdolność przekazywania do ciała energii zgromadzonej w kamieniach bazaltowych. Masaż gorącymi kamieniami dodatkowo wpływa korzystnie między innymi na : tkankę mięśniową poprzez zwiększenie zdolności mięśni do pracy, regeneruje po wysiłku fizycznym, poprawi napięcie i elastyczność mięśni. Działa korzystnie na układ krwionośny i limfatyczny, ułatwia odpływ krwi żylnej, zmniejsza opór w tętnicach, przez co polepsza pracę serca. Dodatkowo ma dobroczynny wpływ na układ nerwowy - łagodzi objawy stresu, ułatwia zasypianie, działa uspakajając i relaksująco.

Masaż bańkami

Masaż bańkami pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się z organizmu toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii. Doskonale uspokaja i relaksuje, redukuje stres i zmęczenie. Jest przeznaczony dla osób zestresowanych, przemęczonych, prowadzących siedzący tryb życia oraz po wyczerpującym wysiłku fizycznym. Ma korzystne działanie w leczeniu przeziębień. Przeznaczony jest także dla osób odchudzających się, ponieważ w wyniku przyspieszenia przemiany materii, następuje poprawa krążenia, redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu. Masaż bańkami znakomicie usuwa wszelkie blokady energetyczne, przynosi ulgę i ukojenie w przypadku wielu dolegliwości.

Laseroterapia

Efektywność, szybkość, bezbolesność, brak ograniczeń wiekowych to cechy które wyróżniają współczesną terapię laserową. Polega ona na wywołaniu drgań atomów w naświetlanych komórkach i tkankach. Zachodzi tu zjawisko rezonansu elektrycznego paramagnetycznego, które wzbudza promieniowanie wtórne udzielające się sąsiednim tankom. Laseroterapia ma szerokie zastosowanie w medycynie sportowej, ortopedii, reumatologii, neurologii i dermatologii. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, ułatwia regenerację nerwów, przyspiesza zrost kostny.

Masaż miodem

Masaż miodem oczyszcza z toksyn skórę oraz tkankę podskórną, oddziałując na mięśnie, stawy oraz narządy wewnętrzne. Eliminuje szkodliwe substancje, intensywnie dotlenia oraz redukuje stres i relaksuje. Ze względu na swoje zalety, masaż miodem łączy dobroczynne działanie sauny i oczyszczające peelingu. Skutecznie przeciwdziała bólom pleców, zesztywnieniu mięśni, leczy stany przeziębieniowe, zmiany trądzikowe. Zalecany jest przy problemach z ciśnieniem i zastojach limfy. Wzmacnia również system odpornościowy i korzystnie oddziałuje przy nerwobólach, depresji, bezsenności, stanach po zawale. Jest także masażem antycellulitowym i wyszczuplającym.

Masaż odchudzający.

Jest jedną z podstawowych metod w terapii nadwagi. Jest to bardzo intensywny masaż, którego zadaniem jest rozbicie komórek tłuszczu, znajdujących się głęboko w tkance podskórnej. Masaż ten polega na intensywnym masowaniu, co umożliwia spalanie zbędnego tłuszczu, wyszczupla sylwetkę, a także wpływa na redukowanie cellulitu. Doskonale likwiduje tkankę tłuszczową z okolic pośladków, bioder, ud czy brzucha. Stanowi skuteczne uzupełnienie kuracji odchudzającej a zarazem ma działanie rewitalizujące. Masaż odchudzający stosowany jest przede wszystkim miejscowo. Główne zalety masażu odchudzającego to szybka redukcja cellulitu, poprawa krążenia, możliwości skupienia się na newralgicznych miejscach ciała, możliwość łączenia z masażem relaksacyjnym,spadek wagi.

Masaż antycellulitowy

Cellulit to chorobowo zmienione komórki tłuszczowe. Złe krążenie limfy i krwi powoduje zaleganie toksyn w komórkach, co w konsekwencji prowadzi do zachwianie gospodarki lipidowej i zaburzenia metabolizmu. Przyczyną cellulitu może być stres, brak ruchu, nieodpowiednia dieta i przepracowanie. Masaż antycellulitowy przeprowadza się przy wykorzystaniu specjalistycznych technik masażu. Pobudza on skórę do właściwego funkcjonowania, zmniejszając pokłady toksyn i cellulit. Masaż antycellulitowy przeznaczony jest dla kobiet. Po serii zabiegów następuje widoczna redukcja tkanki tłuszczowej, zmniejszają się obwody ciała, a skóra na biodrach, brzuchu, udach i ramionach staje się bardziej sprężysta i jędrniejsza.

Masaż stóp

Refleksologia jest metodą wspomagającą w terapii, w której dzięki uciskowi na ściśle określone punkty stopy, uzyskuje się efekt w odległym narządzie lub części ciała. Celem masażu jest odblokowanie stref przepływu energii w ciele, a także likwidacja bólu i napięć znajdujących się w poszczególnych narządach. Dlatego też, masaż stóp przyczynia się nie tylko do poprawienia kondycji stóp, ale poprzez oddziaływanie na zakończenia nerwów, zostaje pobudzony cały organizm i polepszone ogólne samopoczucie pacjenta.

 
"
Copyright 2013 © JUVE Gabinet Rewitalizacji